Manažerská akademie :: Tovární 66, 266 01 Beroun :: Tel, fax:+420 311 611 888 :: lidinska@centrum.cz
Domů Rubriky O škole Obory Pg. sbor Akce Fotogalerie Kniha Ke stažení Nejčtenější Odkazy Hodnocení
  Nejbližší akce

Databáza je prázdná!

 
SEZNAMOVÁK 2007 - 3
SEZNAMOVÁK 2007 - 3
  Rubriky
mínus Informace (326)
mínus Přijímací řízení (21)
mínus Soutěže a sport (30)
mínus Mimoškolní (52)
mínus Studentská rada (22)
mínus Školská rada (6)
mínus Kurzy (6)
 

Hledej na našem webu.Rozšířené vyhledávání

  Nejčtenější
Týden 4. - 8. června
(31. 05. 2018, 687x)

Středa 13. - středa 20. června
(07. 06. 2018, 620x)

Pondělí 21. - pátek 25. května
(17. 05. 2018, 445x)

Pondělí 28. května
(24. 05. 2018, 240x)

Pondělí 25. – pátek 29. června
(22. 06. 2018, 215x)

téma * Ročníkové projekty aneb my chceme do poroty!
Vydáno dne 05. 10. 2010 (1634 přečtení)

Na letošních Letorostech mě oslovili dva loňští maturanti naší školy a mile mě překvapili jednoduchou otázkou: „Ivano, prosím Vás, mohli bychom sedět letos v porotě? Chceme hodnotit a možná si něco malého také připravíme.“ Chvíli mi trvalo, než mi došlo, že mluví o Ročníkových projektech, že by se jim stýskalo? Nebo se jim netradiční forma výuky a příležitost vyjádřit se k práci druhých zalíbila natolik, že se jí nechtějí vzdát? Ať je to tak či jinak, nejsou první, kdo se po absolvování vrací na naši školu...

... právě v tyto dny a kdo usedá s chutí do publika a chce něco nového prožít a poznat. O čem je řeč?
Každý ze studentů sám nebo v týmu zpracuje a prezentuje s podporou techniky a pokud možno s notnou dávkou vtipu dva projekty v každém školním roce. A je to tady, milí studenti. Bedlivě sledujte vývěsní tabuli, abyste mohli vybírat mezi prvními. Témata jsou z dílny všech našich vyučujících. Dali si záležet, je z čeho vybírat, na výběr máte celou stovku témat. Vyučující se snaží čerpat z osnov předmětu, ale mnohdy zabrousí i do oblastí, které výuku rozšiřují. Rozhodně nezapomínají na novinky či zajímavosti v oboru. Studenti vybírají nejen podle obsahu a vlastního zaměření, ale rozhodující je také forma. Čím atraktivnější a přitažlivější, tím je o téma větší boj.
Každá práce má dvě samostatně hodnocené části. Jednak vlastní práci, kterou student odevzdá konzultujícímu učiteli, jednak prezentaci práce, která probíhá před porotou a publikem, tedy téměř celou školou. Abychom podtrhli důležitost práce a naučili se splňovat všechny náležitosti, jsou jí mimo domácí práce studentů věnovány 2 netradiční dny, konzultační a prezentační den.
Konzultační den je pro studenty dnem pracovním. Studenti se školí v dovednostech, které při zpracování a prezentaci potřebují. Např. v práci s technikou, řeči těla, v zásadách správné komunikace, používání katalogů knihoven i citací použité literatury. Zkusí si zpracovat anketu a zjistí, jakých chyb se vyvarovat při prezentaci. Vyrážejí do terénu, získávají potřebné informace, navštěvují úřady, knihovny soudy, archiv, natáčejí a stříhají videa.
Druhý, všemi očekávaný, prezentační den je spíše sváteční den v celém projektu. Studenti projekt co nejpřesvědčivěji prezentují. To není vůbec jednoduché! Vystoupit před publikem, zaujmout, překvapit, přesvědčit a být dobrý. V každé prezentační místnosti usedá porota, 3 učitelé a 3 studenti, o tyto pozice bývá největší zájem. Všichni členové poroty se slovně vyjadřují ke každé práci, chválí, vytýkají i kritizují a v neposlední řadě přidělí 1-10 bodů, čím jste lepší, tím více bodů dostanete. Nejen počet získaných bodů, ale publikum a veřejné, přísné, výstižné, nesmlouvavé a šťavnaté hodnocení zejména studentské části poroty žene prezentující k ještě lepším výkonům.
A tak si na naší škole můžete vyrobit své první video, audiozáznam, postavit fiktivní rozhovor s Kájínkem, napsat svoji první novelu nebo báseň v češtině i angličtině, dozvědět se něco o nezaměstnanosti, o práci v EU, můžete ze všech stránek rozpitvat a poznat region, ve kterém bydlíte, nebo se zaměřit na globální problém.
Takže pánové, naši milí absolventi, místo v porotě máte jasné. Těšíme se na vás.

Vaše Ivana Bělohoubková.


Známkování (jako ve škole) : [Akt. známka : 1.00]

Celý článek | Autor: administrator | mail | tisk

  Novinky

29.06.2018: Přejeme všem krásné prázdniny!

 
  Z knihy hostů

10.11.14: kolektiv MA Beroun
Gratulujeme naší kolegyni Heleně Kaššové k tomu, že byla zvolena starostkou obc…
9.5.14: Ivana
Děkuji všem účastníkům dnešního výletu do Prahy a na neviditelnou výstavu za skv…
22.4.14: celá MA
Gratulujeme naší absolventce a dlouholeté sekretářce Pavlíně Halašové (roz. Hnat…
  Informace
IP:54.161.40.41
Datum:15. 07. 2018
Čas:21:16
Svátek:Jindřich
:: Michal 2005 - 2017 :: RSS rss ::