Manažerská akademie :: Tovární 66, 266 01 Beroun :: Tel, fax:+420 311 611 888 :: lidinska@centrum.cz
Domů Rubriky O škole Obory Pg. sbor Akce Fotogalerie Kniha Ke stažení Nejčtenější Odkazy Hodnocení
  Nejbližší akce
03. 09. 2018
Škola v přírodě 3. 9.- 7. 9. 2018
 
Vánoční besídka 2007 - 10
Vánoční besídka 2007
- 10
  Rubriky
mínus Informace (326)
mínus Přijímací řízení (21)
mínus Soutěže a sport (30)
mínus Mimoškolní (52)
mínus Studentská rada (22)
mínus Školská rada (6)
mínus Kurzy (6)
 

Hledej na našem webu.Rozšířené vyhledávání

  Nejčtenější
Pondělí 25. – pátek 29. června
(22. 06. 2018, 277x)

Informace k výletu do Kořenova
(21. 06. 2018, 180x)

téma * Výběr Evropy – MA Beroun 4:7
Vydáno dne 14. 06. 2005 (3187 přečtení)

Na třídním výletě třeťáků bylo sehráno velmi kvalitní fotbalové utkání přímo na bibionské pláži. Čtěte podrobnosti!!!

Bylo čtvrteční odpoledne, když jsme se rozhodli vyrazit na fotbalové hřiště, které se nacházelo přímo na pláži. Bohužel bylo obsazené. Avšak měli jsme mluvčího Honzu Šlapáka! Ten domluvil, že si budeme moci za chvíli zahrát. Zatím jsme se tedy pustili do volejbalu, což nám moc nešlo, a například Michal Kuška si při prvním pokusu o zákrok málem zlomil obě nohy i ruce.
Po pár minutách nás fotbalisté zavolali na hřiště. Jak jsme se později dozvěděli, byli mezi nimi Italové, Švýcaři a Němci, většinou vysokoškoláci, ale někteří i starší. Dokonce starší než já! Anglicky jsme se domluvili, že budeme hrát na čtyři hráče v poli a brankáře. Každý team mohl střídat podle sebe. Když jeden z Italů zahlédl našeho Luďka, zesinal a zvolal: „Mamma mia, you are very big!!!“ Bylo vidět, že naše vypracované postavy budí respekt, ještě než jsme kopli do míče.
Sotva jsme začali, už jsme prohrávali 0:1. Náš soupeř byl rozhodně fotbalovější, my jsme se zase prezentovali nezměrnou bojovností. Zejména Thomas Klika se vrhal pod nohy útočníků s takovou vervou, že písečná oblaka častokrát zahalila půl hřiště. Brzy jsme vyrovnali a zanedlouho Vláďa Zbuzek z trestného kopu poslal český team do vedení. Soupeř ještě vyrovnal, ale pak už začala naše velká exhibice. Asi po hodině hry jsme vedli 6:2! A to ještě Olda Buchetka zahodil neuvěřitelné šance, když několikrát netrefil prázdnou bránu… I přes urputný boj panovala na hřišti dobrá nálada. Třeba v momentě, kdy Libor Kaufman vytáhl ze své přenosné ledničky plechovkové občerstvení, a byl obviněn z nepovoleného dopingu.
Výběr Evropy se přes nepříznivý vývoj skóre nevzdával a začal vystrkovat růžky. Využil našeho chvilkového výpadku a vyvinul nezměrný tlak, rohové kopy přibývali jeden za druhým, Honza Šlapák v naší bráně doslova čaroval, několikrát nám pomohla tyčka nebo břevno. Za stavu 4:6 se mi zdálo, že zápas možná ztratíme.
No, hele, Ludvo, teda pardon, milý čtenáři, co ti budu povídat, Manažerka má útok, že by rozstřílela Real Madrid, takže když přišel takovej centr polovysokej, hodil jsem si ho z levačky na pravačku, fofrovačka…rána, no hele, ten dřevák tam stál, no já řval jak kráva! Člověče vzchop se, komu to mám vyprávět! Bylo to 7:4 pro nás a zápas skončil! Náš soupeř nešetřil chvály na naší adresu a největší odměna přišla, když jsme skandovali „Češi Češi“. Jeden z protihráčů uznale pokýval a pravil: „Cesi…Pavel Kuka!“ A Olda Buchetka, zarytý Sparťan, omdlel.
Naše utkání mělo ještě dohru v noci na diskotéce Top Ten, kde jsme se potkali se třemi hráči Výběru Evropy. Rozebrali jsme odpolední zápas, vzájemně rozdali komplimenty a pořídili společnou fotku.
Co dodat závěrem? Snad jenom ať žije fotbal, protože díky němu si najdete přátele na celém světě!


Naše sestava: Šlapák - Klika, Záhorský, Kaufman (2), Kuška, Krůta, Zbuzek (2), Tichý (2), Buchetka (1).


Známkování (jako ve škole) : [Akt. známka : 1.00]

Celý článek | Autor: Petr Tichý | mail | tisk

  Novinky

16.08.2018: Hlaste se na seznamovák!

 
  Z knihy hostů

10.11.14: kolektiv MA Beroun
Gratulujeme naší kolegyni Heleně Kaššové k tomu, že byla zvolena starostkou obc…
9.5.14: Ivana
Děkuji všem účastníkům dnešního výletu do Prahy a na neviditelnou výstavu za skv…
22.4.14: celá MA
Gratulujeme naší absolventce a dlouholeté sekretářce Pavlíně Halašové (roz. Hnat…
  Informace
IP:54.92.182.0
Datum:21. 08. 2018
Čas:00:07
Svátek:Johana
:: Michal 2005 - 2017 :: RSS rss ::