Exkurze na Pražský hrad
Autor: Vlastimil Kerl <>, Téma: Informace, Vydáno dne: 30. 10. 2017U příležitosti nedávných oslav státního svátku 28. října se Kancelář prezidenta republiky společně se Správou Pražského hradu rozhodly zpřístupnit pro veřejnost jinak nepřístupné reprezentační prostory Pražského hradu. Místa spjatá s činností prezidenta republiky si prohlédneme v pátek 3. listopadu 2017.

Uvidíme prostory, kde prezident republiky např. jmenuje vládu, soudce, přijímá velvyslance a podobně, ale jsou spjaty i s celou republikánskou tradicí našeho státu, neboť k podobnému účelu slouží tato místa již od dob první republiky. Prohlídka těchto prostor s...

...doprovodným odborným komentářem a fotografické panely dokumentující činnosti prezidenta republiky v historickém kontextu budou vhodným doplněním a zpestřením výuky společenských věd nebo dějepisu a samozřejmě zajímavým a nevšedním zážitkem. Více informací o reprezentačních prostorech naleznete na https://www.hrad.cz/cs/prazsky-hrad-pro-navstevniky/ostatni/reprezentacni-prostory-10289.

Prohlídka reprezentačních prostor je zcela zdarma, zabere zhruba 1 hodinu v závislosti na Vašem tempu prohlídky (návštěvníci sami prochází vyhrazenou trasu, v řadě místností je přítomen průvodce a podává výklad, k prohlížení jsou připraveny další doprovodné instalace).

Zúčastní se všechny třídy kromě 2. A. Pro studenty z ostatních tříd, kteří nemají o exkurzi na Pražský hrad zájem, bude ve škole zajištěna náhradní výuka.

Sraz: 8.00 na vlakovém nádraží

Odjezd: osobní vlak v 8.15 z Beroun. Pokud budete přistupovat po trase nebo čekat v Praze, nahlaste to prosím předem.

Cena: prohlídka je zdarma, platit budete pouze dopravu do Prahy a MHD v celkové výši cca 150 Kč. Peníze nebudeme vybírat předem, ráno vytvoříte skupinky po pěti, které si společně zakoupí skupinovou jízdenku na vlak. Připravte si dostatek drobných. V Praze si každý individuálně zakoupí 2 lístky na MHD (lze koupit i přes mobil).

Návrat: do 14 h.

Těšte se na mimořádný zážitek!

Vlasta