MA pomáhá malé Valerii!
Autor: Vlastimil Kerl <>, Téma: Studentská rada, Vydáno dne: 11. 03. 2015Valinka se narodila jako zdravé miminko. Pak přišlo očkování a zároveň začaly problémy s jídlem, usínáním atd. Měsíc poté přestala hýbat nožičkama, rodiče s ní objeli 3 nemocnice a v Praze Motole jí zjistili nádor na páteři, který ji tlačil na míchu. O Vánocích už byla Valča na operačním sále, dal se ale odstranit jen kus nádoru a na zbytek byla zahájena chemoterapie. Valince ale zůstaly následky,...

...močový měchýř se nedokáže celý vyprazdňovat. Také stále bojuje s nožičkami, na začátku v nich neměla žádnou hybnost ani citlivost. Lékaři říkali, že se nikdy nepostaví na nohy, ale rodiče to nevzdali a v jednom roce se sama postavila! Také proběhla operace zkrácených achillových šlach a tak ve dvou letech Valča začala chodit.

Tímto se dostávám k tomu, proč jsem napsala tento článek. Valinka sice chodí, ale dopadá na pravou nohu, naučila se špatný nákrok (pravou nohou nakračuje obloukem, ne pokrčením v koleni) a proto zapojuje jiné svaly, než by měla.

NUTNĚ PROTO POTŘEBUJE REHABILITACI! Doplatek na tuto terapii, kterou zdravotní pojišťovna nehradí, je 50 000 Kč. My jí můžeme pomoci tím, že nezahodíme víčka od pet lahví do koše, ale do krabice u nápojových automatů ve škole, která pak budou odvezena na Středočeské vodárny do Kladna. Tato firma se totiž zavázala, že za každé víčko daruje 1 Kč na léčení malé pacientky(http://www.svas.cz/aktuality/pracovnici-vodarny-poradaji-sber-vicek-z-pet-lahvi/). Doufám, že žádné víčko od studentů MA nepřijde nazmar!


Pomůžeme, nebo ne?

Jana Loskotová