Ohlédnutí za prvním pololetím
Autor: Petr Tichý <tichy(at)maberoun.cz>, Téma: Školská rada, Vydáno dne: 02. 02. 2011Dovolte mi, abych se v několika větách ohlédl za právě uplynulým pololetím. Uteklo to, že? Připadá mi to jako před týdnem, kdy jsme všechno zahájili v Čenkovicích na seznamováku. I přes nepřízeň počasí ho považuji za...

... jeden z nejpovedenějších za poslední dlouhé roky, protože na něm panovala opravdu fajn atmosféra. A osobně se mi moc líbil pěší výlet do Králík, škoda jen, že nebylo více účastníků z řad studentstva.

V říjnu se poprvé na škole uskutečnil zájezd do Anglie (zatím se škola vydávala spíše do Německa, Francie či Itálie). Sice jsem se ho neúčastnil, ale podle ohlasů se i tato akce vydařila. Nezbývá než doufat, že se příští rok zase někam s Manažerkou vydáme! A že tam zase potkáme někoho, kdo k nám chodil a momentálně studuje nebo pracuje v zahraničí. Protože lidi z Manažerky jsou už prostě všude.

Jinak se mi zdálo, že život ve škole plynul vcelku poklidně. Spolu se mnou jste jistě ocenili návrat dvou maminek – Pavly a Jany – které přinesly do školy svěží náladu a stálý úsměv. Možná bych zmínil ještě jednu věc, která mi udělala radost. Jako porotce jsem se zúčastnil prezentací ročníkových projektů a musím říct, že jejich úroveň se rok od roku zvedá. To je potěšující. Byly roky, kdy jsme možná trošku nevěděli „jak na to“, ale ukázalo se, že je to správná cesta. A zařazení ročníkového projektu do školního vzdělávacího programu (a tudíž na vysvědčení) bylo moc dobrým nápadem.

Život školy čas od času zpestří nějaká ta beseda. A právě letos na podzim se konala jedna opravdu výjimečná, po které zazněl dlouhý a nevynucený potlesk – to když nás navštívila spisovatelka Tereza Boučková. Půjčil jsem si poté její poslední knihu Rok kohouta a přečetl ji doslova jedním dechem. Moc doporučuji! Kdybyste měli zájem, stavte se v kanceláři, půjčíme!

Předvánoční čas ve škole už nezadržitelně směřoval k maturitnímu plesu, který je pro mnohé tím pravým vyvrcholením středoškolského studia. Upřímně, pro mě už to takové lákadlo není (mám za sebou ten svůj + sedmnáct na MA), takže k němu přistupuji možná až moc skepticky, ale ten letošní se mi líbil, opravdu. Snad i naši maturanti byli přes ty všechny nervy spokojeni.

Pokud bych měl najít něco, co se v uplynulých měsících zas tak úplně nepovedlo, možná by se dala zmínit letošní besídka (bývaly určitě lepší!) a také činnost studentské rady, která nám nějak spí… Nechce se mi věřit, že by studenti byli se vším naprosto spokojeni. Doufám, že ve druhém pololetí přijdou nějaké zajímavé nápady.

Tolik snad pár vět o prvním pololetí letošního školního roku. To druhé bude určitě náročnější (přijímací řízení a hlavně – státní maturita!). Přeji nám všem, abychom každou stresovou situaci zvládli úspěšně a hlavně v klidu. My, parta ve sborovně (+ dva z prvního patra) a tři „holky z kanclu“, pro to uděláme všechno.