Spisovatelka Tereza Boučková na MA
Autor: administrator <webmaster(at)szusberoun.cz>, Téma: Mimoškolní, Vydáno dne: 05. 12. 2010Ministr financí, překladatel bible, velitel Městské policie, místopředseda Konfederace politických vězňů, europoslanci – to je pestrá směsice osobností, které v posledních letech zavítali...

... na Manažerskou akademii, aby studentům představili svůj pohled na svět a pomohli jim tak zorientovat se ve složitých zákoutích života.

I v tomto roce se nám podařilo přivábit hosta nadmíru zajímavého. Paní Tereza Boučková, autorka např. bestselleru Rok kohouta či scénáře k filmu Smradi, k nám v rámci projektu Příběhy bezpráví dorazila navzdory sněhové kalamitě i termínovým kolizím a beseda s ní předčila ta nejlepší očekávání. Představila se jako žena mnoha tváří, takže třeťáci mohli sledovat české dějiny od normalizace do současnosti očima odhodlané chartistky, milující matky a úspěšné spisovatelky.

Beseda oproti předpokladům trvala dvojnásobek plánovaného času, čímž došlo k odpadnutí němčiny, ale byla to snad jedna z mála ojedinělých situací, kdy mě tato ztráta vůbec nemrzela. Po počátečním osmělování nakonec došlo i na řadu spontánních dotazů ze strany studentstva, kámen úrazu mnoha podobných akcí.

Ještě jednou tedy díky paní Tereze za to, že přijala naše pozvání a studentům za to, že zahnali noční můru každého učitele – mlčící publikum pasoucí se na rozpacích hosta. A příští rok nashledanou!

Vlastimil Kerl