Se školou v Anglii - jak to viděl Jarda Ilek
Autor: student <>, Téma: Studentská rada, Vydáno dne: 23. 11. 2010Je to už více než měsíc, co jsme se vydali do země Albionu, abychom poznali její památky, kulturu, společnost i mnoho jiných věcí, které nás zajímaly. Stejně jako na každém výletě či zájezdu (ale samozřejmě ne jen na nich) jsme si užili spoustu legrace, o kterou se nestarali pouze...

... současní studenti manažerky, jejich příbuzní a přátelé, naši „dozorci“, ale i bývalí studenti naší školy.

I když cestování autobusem bylo náročné a značně nepohodlné, rozhodně nám to na elánu neubralo. A to ani po cestě trajektem z Calais do Doweru, na němž si několik z nás připadalo dosti nejistě. Po celou dobu pobytu a navštěvování památek se nám o informace staral vedoucí zájezdu Petr Lidinský mladší. Po každém dni jsme odevzdávali testy, ve kterých jsme měli pro správné vyřešení a následné odměnění využít právě nabyté vědomosti.

A že jsme jich nabyli opravdu hodně, svědčí jen zkrácený výčet míst, která jsme navštívili: Bank of England, kde to chvílemi „smrdělo“ kriminálem, když při průchodu detektorem kovu bylo u několika účastníků zjištěno držení nože (což je v Anglii právně zakázáno), Museum of London, Stonehenge, Stratford (rodná vesnička W. Shakespeara), Římské lázně ve městě Bath, oxfordskou univerzitu a samozřejmě jsme se prošli také kolem Buckinghamského paláce, kde jsme se potkali s další bývalou studentkou MA pracující v Anglii Janou Švecovou, Tower of London a nebo po Trafalgar Square. No prostě viděli jsme hromady a hromady zajímavých věcí a komu to nestačilo, mohl si některé z nich při dostatečně dlouhém rozchodu (které jsme dostávali snad všude, kde jsme byli) prohlédnout ještě lépe, nebo ho mohl využít k nakupování suvenýrů.

Všechno co jsme prošli v samotné metropoli Anglie, Londýně, jsme si pak mohli v den odjezdu ještě jednou z dálky prohlídnout při cestě lodí po Temži do Greenwiche, odkud jsme se definitivně vydali domů. Chtěl bych touto cestou poděkovat všem zúčastněným za udržování celkově dobré atmosféry po celou dobu zájezdu. DÍKY!

Jarda Ilek, 4. A