Velikonoční florbalový turnaj - jak to všechno dopadlo?
Autor: administrator <webmaster(at)szusberoun.cz>, Téma: Soutěže a sport, Vydáno dne: 25. 04. 2006Tak se nám původně vánoční turnaj posunul na Velikonoce a letos dokonce ještě o týden déle. Ale nevadí! Na kvalitě tohoto pravidelného klání to nic neubralo! Za favority tohoto ročníku byli považováni...

... Třeťáci a již tradičně Dreamteam, ale vše dopadlo nakonec jinak…

Oba předpokládaní favorité se střetli hned v úvodu turnaje: Urputná bitva se šancemi na obou stranách skončila zaslouženou bezbrankovou remízou. Tím získal každý další zápas na zajímavosti a všechny ostatní teamy dostaly šanci na celkové prvenství.

Že na tento turnaj nebudou v nejlepším vzpomínat Čtvrťáci, se ukázalo hned v následujícím zápase, kdy vydřeli s Prváky pouze remízu. Vzápětí v nádherné exhibici rozebral Dreamteam Druháky 5:0 a zdálo se, že pohár zůstane opět ve sborovně. To byly góly – radost pohledět!

Pak však přišel pro Dreamteam šok a zápas, na který celá MA jistě jen tak nezapomene. A v hlavní roli byli naši Prváci. Zápas začal podle očekávaného scénáře, Dreamteam vyvinul velký tlak, vypracoval si řadu šancí, ale gól pořád nepřicházel. A tak udeřilo na druhé straně: Vítek Lazar zachytil špatnou rozehrávku, posunul na Lukáše Štěpničku a skvělý Tomáš v brance Dreamteamu poprvé (a naposledy) na turnaji inkasoval. Hala bouřila, atmosféra byla jak na finále play off extraligy. Dreamteam znervózněl a ani v závěrečné power play si už šanci nevypracoval, ba naopak – do jeho prázdné branky skóroval Dan Vrábel. A hala TJ Lokomotiva málem spadla…

Dreamteam tak ztratil jakoukoli šanci na vítězství a následující zápas se stal vlastně opravdovým finále. Druháci, kteří kromě debaklu s Dreamteamem mezitím nenápadně další dva zápasy vyhráli, se utkali se Třeťáky. Těm k prvenství stačila remíza. Byl to tuhý boj, Třeťáci měli převahu, ale zlepšená obrana Druháků odolávala. A jak už to bývá – gól zase padnul na druhé straně. Karel Granát jím rozhodl, že pohár se protentokrát stěhuje do 2. A a 2. B!!!

Ale ještě tu byl poslední zápas – a byl to zápas cti. Kdyby v něm Čtvrťáci dokázali porazit Dreamteam, skončil by obhájce prvenství na neuvěřitelném posledním místě. To se však nestalo – neslaní nemastní Čtvrťáci to nedokázali a Dreamteam tak vybojoval stříbrné medaile, na Třeťáky zbyl jenom bronz.

Další kolo se koná už v červnu na hřišti v Hlinkách!
Výsledky:

Třeťáci - Čtvrťáci 2:0 Dolanský (Vaníček), Vejvoda Jan
Prváci - Druháci 1:3 Tlamsa (Vejvoda O.) - Vinkl (Granát), Svoboda (Granát), Vinkl
Třeťáci - MA Dreamteam 0:0
Prváci - Čtvrťáci 1:1 Szabó (Lazar) - Krůta
Druháci - MA Dreamteam 0:5 Vejvoda Jiří (Tichý), Chyba (Vejvoda Jiří), Novák, Tichý (Chyba), Tichý (Vejvoda Jiří)
Prváci - Třeťáci 1:2 Kárník (Lazar) - Vejvoda Jan 2
Druháci - Čtvrťáci 3:1 Granát (Vinkl), Berka (Granát), Berka (Svoboda) - Krůta (Kaufman)
Prváci - MA Dreamteam 2:0 Štěpnička (Lazar), Vrábel (Štěpnička)
Druháci - Třeťáci 1:0 Granát
Čtvrťáci - MA Dreamteam 0:2 Vejvoda Jiří, Tichý (Chyba)


Celkové pořadí:

1. Druháci 3 – 0 – 1 7:7 6
2. MA Dreamteam 2 – 1 – 1 7:2 5
3. Třeťáci 2 – 1 – 1 4:2 5
4. Prváci 1 – 1 – 2 5:6 3
5. Čtvrťáci 0 – 1 – 3 2:8 1

Produktivita:

1. Karel Granát (Druháci) 5 (2+3)
2. Petr Tichý (MA Dreamteam) 4 (3+1)
3. Jiří Vejvoda (MA Dreamteam) 4 (2+2)
4. Jan Vejvoda (Třeťáci) 3 (3+0)
5. Lukáš Vinkl (Druháci) 3 (2+1)
6. Jan Chyba (MA Dreamteam) 3 (1+2)
7. Vít Lazar (Prváci) 3 (0+3)

Nejlepší brankáři (podle počtu obdržených gólů na zápas):

1. Tomáš Kasseckert (MA Dreamteam) 0,25
2. Radim Junek (Třeťáci) 0,50
3. Petr Titlbach (Prváci) 1,50

Zvláštní cena:

Prváci - jako jediní dokázali skórovat v každém zápase!