Něco o školní kapele...
Autor: administrator <webmaster(at)szusberoun.cz>, Téma: Mimoškolní, Vydáno dne: 06. 12. 2005... nám napsala Anička Prošková. Určitě si přečtěte a nechte se inspirovat!

Díky různým malým šotkům – přezdívaným - milišotkům(!) – tento článek má výrazné zpoždění – přesto - je to moje dílo – a chci abyste ho četli:

Čas mne mele….
Tenhle článek nosím v hlavě – no vlastně dneska týden…,(po zásahu milišotků 14 dní….) ale dobrou radu není nikdy pozdě, a tak:

RADÍM VÁM – ZAČNĚTE SI HLÍDAT NO HEROES,
než vám – nám utečou do sfér kam nedosáhneme finančně a nebo vzdáleností…!

V sobotu 19.11. jsem se účastnila koncertu NO HEROES – UNPLUGGED – a byl to zážitek, jaký jsem s touto kapelou ještě neměla. Pravda, počet hudebníků, pořadatelů a obsluhujícího personálu asi třikrát převyšoval počet diváků, ale těch pár věrných si opravdu přišlo na své.
Na nízkém počtu obecenstva se jistě výraznou měrou podepsala skutečnost, že koncert proběhl v nejlépe utajeném sále, kterým Beroun disponuje. Ani rodilí Berouňáci (a zanícení patrioti) jako Kulda a můj manžel netušili, jaké překvapení nabízí první patro hospůdky páté cenové skupiny U Jelena. Zvenku nenápadný dům skrývá jedno z nejlepších míst pro pořádání podobných akcí. Sál nabízí dostatek prostoru jak pro účinkující (dokonce zvýšené pódium), tak pro diváky (dokonce s prostorem pro tanec) a ještě zbylo na příjemný bar (dokonce s točeným pivem dobré chuti a přijatelné ceny).
UNPLUGGED (jak snad všichni angličtináři přeloží) znamená NEZAPOJENO, nebo-li bez aparatury. Vím, že valící se koule zvuku od hodně výkonných (ale někdy bohužel méně kvalitních) aparatur je jedním z nutných požadavků dnešní moderní hudby, ale dozvědět se jaké jemně zahrané tóny vycházejí z Karlovy kytary, jaké bručení vydává Sam, jak vlastně zpívá Thomas a jaký pan klávesista je Petr bylo v kakofonii libých a rozpoznatelných zvuků nadmíru příjemným překvapením. Davida tentokrát chválit nemohu (absentoval), ale Milan Zelený, který za něho zaskočil s profesionalitou jemu vlastní, si pochvalu samozřejmě zaslouží také.
Vím asi jaká pozitiva vám přináší atmosféra plné hospody, kde můžete pokecat (či pořvat adekvátně síle zvukové kulisy) se spoustou známých, ale mohu-li doporučit zkuste někdy pro změnu koncert poslechový – klidně s pivem a spoustou přátel okolo. NO(zapojení) HEROES opravdu stojí za to. A pokecat můžete po produkci.
Možnost máte na začátku prosince hned dvakrát – 2.12. v Loděnicích (tam už to bylo….) a 7.12. v Praze v Mánesu (určitě zapojení a ve společnosti jiných opravdu zajímavých muzikantů).

Anna Prošková